Szeretni való, bohókás, csetlő-botló kutyus, jellegzetes fekete folttal az oldalán. Ő Bumburi, a potyautas, vidéki jack russel terrier, akire elképesztő rajzos kalandok várnak a nagyvárosban. A legkisebb korosztály új házi kedvencével a Pagony kiadó nem rég megjelent mesesorozatának első, Bumburi a városban című kötetében barátkozhatunk össze. A figurát Bumburi „virtuális gazdája”, Kőszeghy Csilla, a Visart tanári karának oszlopos tagja mutatta be nekünk.

A Bumburi a városban című könyvet nem csak illusztrátorként, de szerzőként is jegyzi. Mi adta az alapinspirációt a figurához és a mesekönyv elkészítéséhez?
A Bumburi eredetileg az Aranyvackor pályázatra készült, ahol a város volt a téma. Akkor Angliában éltem, és egy lakótársnőm családjához tett vidéki látogatás adta az ötletet a figurákhoz. A főszereplő, Bumburi - eredeti nevén Bunbury, Oscar Wilde műve nyomán - ennek a családnak a kutyája. A könyvben megjelenik a kiskutya is olyan bolondos, mint az eredeti, és megjelenik a jellegzetes angol vidéki környezet. De nemcsak a kutyát és helyszínt, hanem a történetet is az életből merítettem: a lakótársnőm a nagyvárosban lakott, a kiskutya szeretett volna utána szaladni, amikor véget ért a hétvége, és vissza kellett térnie a városba.
 

Az első kötet címe és a téma kiválasztása során nem félt attól, hogy egyből mindenki a Kisvakond figurájával, illetve az ő történtével fogja párhuzamba állítani a könyvet? (Kisvakond a városban - a szerk.)
A címben vannak hasonlóságok, de ennél több nincsen, teljesen másról szól a két történet. Kisvakond alól szó szerint kifűrészelik az erdőt, és akarata ellenére kerül a városba, Bumburi pedig a városba utazik, mint potyautas, hogy megtalálja gazdáját a városi "dzsungelben".
  

Hogyan jellemezné Bumburi figuráját, miben más, mint a többi mesefigura?
A Bumburi karakterére jellemző tulajdonságokat korábban, más formában írtam meg egy illusztrációs képzés alatt, amit Londonban végeztem. A karakterek és a történet jellegét és hangulatát a burleszkfilmekből merítettem, kicsit filmszerű is lett emiatt, tulajdonképpen egyetlen hosszú mozgássor alatt megy végbe a történet.

 
Miért pont a legkisebb korosztály számára kezdett mesét írni, esetleg van a könyvnek olyan családi vonatkozása, mint a Bogyó és Babóca, illetve az Anna, Peti, Gergő könyvek szerzőjének esetében? 
Én szeretek a legkisebb korosztálynak mesélni, mert ők igénylik a legjobban a képekkel való mesét. Családi vonatkozása nincs, az eddigi munkáim közül ezt szeretem a legjobban, mert közben én is ugyan olyan jól szórakozok a történetek kitalálása közben, mint a gyerekek, akik nézegetik-olvassák.
  
Milyen visszajelzések érkeznek a gyerekek részéről Bumburivel kapcsolatban?
Úgy hallottam tetszik nekik, mert egyfajta böngészőként is használják, kiegészítik a képeket, megtalálják a kulcsfontosságú részleteket. Együtt nevetnek és izgulnak Bumburi kalandjain, és továbbgondolják a jeleneteket.

Tervezi-e, hogy plasztikus figura formájában, plüss kutyus, vagy dia- esetleg rajzfilmen is viszont lássuk Bumburit? 
Igen, már el is készült a plüsskutya verzió, melyet Kárpáti Éva készített, aki a mikudesign egyik tagja. Nagyon jól visszaadta karaktert, és közben vicces és kispárnának is alkalmas. Felnőttek is rendeltek már belőle, ez nem csoda, Évi figurái design termékeknek minősülnek. 
 
Lesznek-e újabb kalandjai Bumburinak, ha igen, mikorra várhatjuk?
Igen, májusra tervezzük a következő részt, ahol szintén óriási kalamajkába fog keveredni és a gazdi figuráját is jobban bemutatom.

A bejegyzés trackback címe:

https://visart.blog.hu/api/trackback/id/tr212454652

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása