A budapesti Francia Intézet galériájában rendezett kiállítás a Visart Művészeti Akadémia és a Modart Művészeti és Divatiskola végzett hallgatóinak munkáiból egy válogatás. A kiállításon az elmúlt két év legjobb divattervező és vizuális kommunikációs diplomamunkáiból válogattunk, összesen 20 fiatal tervezőt állítunk ki. Ezenkívül a két intézmény jelenlegi hallgatói is bemutatnak különböző iskolai projekteket.
 
A két francia gyökerű művészeti iskolának adekvát partnere a budapesti Francia Intézet, akikkel már több ízben együttműködtünk. Francia partnerintézményeink, ahogy Budapesten is, Párizsban is egy épületben, párhuzamosan dolgoznak. Az azonos francia szellemiségű oktatás miatt öltözéktervező és vizuális kommunikáció szakos hallgatóink munkái hasonló jegyeket mutatnak, ezért is közösen, csoportos kiállításon mutatjuk be őket.
 
 
A Visart Művészeti Akadémia a párizsi Ecole d'Art Maryse Eloy társintézménye, 2004-ben kezdte meg működését Budapesten. Partnerünk Franciaországban akkreditált főiskola, amely Magyarországon is regisztrált főiskola: a négyéves képzés végén hallgatóink a francia állam által akkreditált BA szintű diplomát kapják, ugyanúgy, mintha Párizsban végeztek volna.
Vizuális kommunikáció szakunkon párhuzamosan négy szakirányt oktatunk, amelyek a következők: reklám, multimédia (animáció és webdesign), csomagolás és grafikai tervezés (arculat, plakát, tipográfia, kiadvány).www.visart.hu
 
A kiállításon a Visart részéről a legsikerültebb grafikai tervekből, csomagolás makettekből, reklámkampányokból és multimédiás projektekből válogatunk, amelyek innovatív designt mutatnak be. A művek egésze jól példázza a francia és a magyar intézmény azon igyekezetét, hogy minél sokoldalúbb, kreatívabb dizájnereket képezzen. A fiatal tervezők különféle alkalmazott művészeti területeken dolgoznak, szociálisan érzékeny projekteket hoznak létre, gyakran helyspecifikus munkákban gondolkodnak.
A diplomamunkák továbbfejlesztett, a kiállítótérbe szánt verzióját láthatjuk a kiállításon, mint például illusztrált kiadvány és plakátsorozat a társadalmi tabukról vagy egy bio gyorsétteremlánc környezetbarát csomagolásokkal.
 
 
Szalka Krisztina munkájában azt a kérdést teszi fel, hogy miért ne lehetne egy gyorséttermi étel egyben finom, gyors, olcsó és legfőképpen egészséges? Tervében egy bio gyorsétterem lánc elérhető áron adna lehetőséget arra, hogy bárki (legyen az diák, átlagos, esetleg szűkösebb anyagi háttérrel rendelkező városlakó) megkóstolhasson egy egészséges hamburgert, egy az étteremben saját kezűleg leszakított paradicsomból készült salátát, vagy egy kizárólag magyar termelők által, vegyszer hozzáadása nélkül előállított alapanyagokból készült menüt.
Az általa tervezett fiktív bio gyorséttermet egy Budapest vonzáskörzetében üzemelő farm látná el friss, egészséges, magyar alapanyagokkal. Az étteremre szellemes ambient reklámkampánnyal hívná fel a figyelmet, például bárki által meglocsolható, fűmaggal kirakott citylight-tal, melynek tartalma a növekedéssel együtt válik láthatóvá, parkokban kiültetett „free” konyhakertekkel vagy flyer gyanánt osztogatott tasakos, elültethető meglepetés magokkal.
 
Balassa Nikoletta célja a társadalmi taburól szóló kiadványával az, hogy az embereket megismertesse azokkal a személyekkel (és történeteikkel) akiket esetleg ismeretlenül is elítélnek, vagy szeretnének megismerni, csak eddig még nem volt rá alkalmuk.
Szeretné feltárni az emberi életstílusok és a vélemények sokszínűségét, ugyanakkor buzdítani arra is, hogy beszélgessünk a körülöttünk élő emberekkel és ismerjünk meg más nézőpontokat is.
A könyv három különböző tabut dolgoz fel: vallás (kereszténység, buddhizmus, ateizmus, tudomány vs. vallás…), szexualitás (melegek, transzvesztiták, transzneműség, szexuális fétisek, kalandok…), függőségek (alkohol, drog, dohányzás, kapcsolat, munka…). A könyv interjúkat tartalmaz az adott témákban és illusztrációkat az adott riportalanyokról.
 
A Modart Művészeti és Divatiskola 2006 óta a divattervező, a divatmanager és a stylist szakma területén képez diákokat. Partneriskolánknak, a párizsi Mod'Art Internationalnak, a világ számos pontján - London, Mumbai, Shanghai, Lima, Buenos Aires, Belgrád, Madrid - van partneriskolája, Magyarországon egyedülállóan csak mi foglalkozunk francia elvű divattervező képzéssel. A három éves képzés végén hallgatóink francia felsőfokú szakképesítést kapnak.www.modart.hu
 
A francia divatiskola itthoni képzését 2009-ben fejezte be az első diplomázó évfolyam. Hangsúlyos szempont, hogy az utolsó évfolyamba, illetve a vizsgára már csak a legtehetségesebb, legrátermettebb diákok juthatnak el, így biztosítva annak magas szakmai színvonalát. A vizsgakollekciók elbírálását egy szakmai zsűri végzi, benne elismert francia szakemberekkel és a magyar divatélet kiemelkedő alakjaival.
A Modart a 2011-ben diplomázott hallgatók kollekcióiból mutat be öltözékeket, kiegészítőket, divatfotókat, amelyeknek többek között az emberi test, a Poirot könyvek, a vitorlázás, a börtönkultúra és az ökoszemlélet adott ihletet. A végzősök 5-6 darabos mini kollekcióinak bemutatása mellett divatfotóik, divatrajzaik, tervdossziéik is kiállításra kerülnek. 
 
Madar Anett a természetből inspirálódott gyermekkollekciója tervezésénél, amelyet természetes anyagokból készített. A kollekciót az egyszerűség, harmónia és a természet szépsége ihlette, visszatér a romantikához, a flórához. Ez tükröződik a különleges anyagfelhasználásban is: a konyharuha és a lenből szőtt abrosz, és a 100%-ig természetes anyagok új, környezettudatos szemléletet tükröznek. A formákat a gumírozás technikájával alakította ki úgy, hogy az öltözék alakuljon viselőjéhez, és a gyermek kedvenc ruhadarabjai sokáig hordhatóak maradjanak. 
 
Tarsoly Dóra Karcer címmel tervezett 30-40 év közötti nőknek őszi-téli kollekciót. 2011/12-es őszi-téli összeállítását a börtön inspirálta, mellyel szimbolizálni kívánta a társadalomban jelen lévő bezártságot. A kollekció mind formájában, mind anyagában a merev-lágy ellentétre épül. A merevséget a gyapjúszövet és a bőr képviseli, amit a kötött anyagok lágysága ellensúlyoz. A nőiesség és a luxus kiemelését szolgálják a speciális technikák, mint a perforálás, a lánccal kötés és a kézzel varrt részletek. A sziluetteket saját tervezésű cipők teszik egyedivé. A ruhadarabokat olyan 30-40 év közötti nőknek ajánlja, akik lázadó természetüket visszafogott ruhatáruk mögé rejtik.
 
 
A kiállítók a Visart és a Modart első, másod- és harmadéves hallgatói valamint az elmúlt két évben diplomázott fiatal iparművészek: Balassa Nikoletta, Ésik Zsófia, Fonó Gabriella, Gergely Linda, Heller Berta, Kemény Gabriella, Kenéz Krisztina, Kiss Bernadett, Konkoly Laura, Madar Anett, Mezőfi Andrea, Murányi Marcell, Sallay Nóra, Szalka Krisztina, Takács Tímea, Tarsoly Dóra, Varga Zsófia.
 
 
Francia Intézet
1011 Budapest, Fő u. 17.
Nyitvatartás: hétköznap 12-19h
Információ: 209-32-40 vagy info@visart.hu
www.modart.huwww.visart.hu
 
 

A bejegyzés trackback címe:

https://visart.blog.hu/api/trackback/id/tr303318614

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása